logo

TOP NEWS 6

Nowa droga na CerroTorre

ECHA Z GÓR

Vom Winde Verweht dokończone! - Pierwsze powtórzenie Unendliche Geschichte - Lucien Berardini (1930-2005) - Jan Junger (1939-2005)

Niepewność jest esencją alpinizmu z Marko Prezeljem rozmawia Piotr Dróżdż 12

Zdjęcia Marko Prezelj

Zawsze jest możliwość, że sianie się coś złego, ale działasz w laki sposób, aby tego umknąć. Ryzyko jest po prostu częścią gry - niepewność jest w końcu esencją alpinizmu.

Gdy współcześni młodzi wspinacze są zainteresowani jakąś wspinaczką, pytają: Jaka jest wycena?". Takie podejście wydaje mi się bezsensowne, bo w moim przekonaniu wycena jest tylko jednym z wielu szczegółów, składających się na wspinaczkę.


Madamax 52

Wspinanie na Madagaskarze

Tekst i zdjęcia: Jacek Kudłaty

Chris Sharma - kilka migawek z życiorysu 36

Zdjęcia Jim Thornburg

Po Realization zaprzestałem wspinaniana cztery miesiące, a przez większą część tego roku moja motywacja do wspinania był znikoma. Nie miałem problemów z wyobrażeniem
sobie, że nie będę się już tym zajmował. Po prostu czułem, że wykonałem to, co było i pisane w mojej wspinaczkowej karierze i czerpałem z tego wielką satysfakcję.

Koncentracja, jaką osiągasz podczas prób na trudnej drodze jest wspaniałym uczuciem. Te chwile są lak czyste, nie ma oddzielenia. Nie ma sensu za dużo myśleć albo na siłę próbować zrozumieć, gdyż to po prostu dzieje się tu i teraz. Tutaj, obecnie, w tym momencie. To jest po prostu wszystko!Sezon w Yosemite 62

Wywiad z Adamem i Pawłem Pustelnikami

Zdjęcia: Cody Sims, Maciej Szafnicki, Paweł Pustelnik

ROCK SERWIS 72

SZPEJ 74

adres email do składania reklamacji: reklamacje@czytaj.goryonline.com