logo

TOP NEWS 8

Polska droga w Dolinie Codiamo

ECHA Z GÓR 10

Sezon w Patagonii cd - Ueli Steck ciągle na fali - Rosjanie w Alpach - Polacy w Alpach

TRELACJE 16

IV Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej

Grzegorz Mikowski

STEFAN GLOWACZ - wywiad 18 

Piotr Drożdż

W każdy weekend pojawiał się bardzo młody chłopak, który był niezwykle napalony i ambitny. Widać było, że ma świra na punkcie wspinania. Obserwując jego poczynania, stwierdziliśmy jednak: no tak, naprawdę się stara, ale nigdy nie będzie dobry, ponieważ nie wspina się prawidłowo i nie jest prawdziwym talentem. Wiesz kim był ten chłopak? To był właśnie Yuji.

Silbergeier jest piękną drogą w niesamowitej skale. Wspinanie na niej ma unikalny charakter, jest równocześnie atletyczne i bardzo techniczne. Poza tym znajduje się w pięknym miejscu na południowej ścianie. Z każdego miejsca drogi masz wspaniałe widoki. Szczególnie efektowne jest stanowisko pod kluczowym wyciągiem.

Okazało się, że podczas startów od razu poczułem, że dobrze znoszę presję wspinania na oczach publiczności, co sprawiło mi przyjemność, jednak później przyszła refleksja, że nie jest to do końca rodzaj wspinania, jaki preferuję. Chciałem wspinać się dla siebie, wybierać drogi, jakie chcę zrobić i robić je w taki sposób, na jaki mam ochotę. Dlatego początkowo nie miałem ochoty na starty w następnych zawodach.

Ekspedycja na górę zwaną Lotos 44 z Marko Prezeljem rozmawia Piotr Dróżdż 12

David Kaszlikowski

Na dziesiątym wyciągu David dostał kamieniem w rękę. Ręka nie jest złamana, ale wygląda na to, że odpryśnięty jest kawałek kości, lak na ironie Michał, który prowadzi właśnie stromy lodowy wyciąg, doznaje kontuzji ścięgna. Przed nimi wyciąg dwunasty. Z małej przełączki nie widać jeszcze, czy w ogóle uda się "wbić" w wiszącą nad nimi rysę. Od prowadzącej na szczyt ścianki oddziela ich bulder, z którego być może będzie trzeba wykonać skok w kierunku rysy. Właściwie jest już ciemno, ale stąd nie ma już odwrotu. Szczyt jest za blisko....


SKITURING W BREGENZERWALD 54

Z fokami na Branaurspitze

Tekst: McFly Zdjęcia: Peter Mathis Tłumaczenie: Kamil Kasperek

Skiturowo na Juppenspitze 

Peler Malhis

Tłumaczenie: Piotr Górka


Wycieczki skiturowe w Karpatach Wschodnich 62

Część trzecia: Góry Kelimeńskie

Jacek Radosław Bilski

KĄCIK TATRZAŃSKIEGO TURYSTY 65

Hawrań

Leszek Jaćkiewicz

FOTOFELIETON 68

Marek Arcimowicz

RECENZJE 70

"Buka"nr 8

Andrzej Mirek

Barbara Tondos: Styl zakopiański i zakopiańszczyzna

Jacek Tokarski

Krzysztof Sas-Nowosielski: Odżywianie w sporcie wspinaczkowym

Tomasz Ręgwelski

POLEMIKI 71

Różowe okulary, czyli krytyka Krytyka

ROCK SERWIS 72

Alex Chabot onsajtuje "łatwe" 8c - 9a dla Marina i Andrady - Nasi na Wescie - Simpson ciągle w formie - Puchar Polski w Bulderingu

SZPEJ 76


adres email do składania reklamacji: reklamacje@czytaj.goryonline.com