logo

TOP NEWS 8

Polacy w Kirgizji · Miyar Hiamalaya Expedition 2006 · Sage Symfonia, Polish Karakorum Expedition 2006 – Marmot · Polski sukces w Dolomitach

ECHA Z GÓR 14

Słoweńskie lato w rejonie Trango · Sezon w Karakorum · Najtrudniejsze wielowyciagówki Europy · Topowe przejścia w Dolomitach · Nowe drogi na Ak-Su · Sezon w Yosemite

Wakacje w Kirgizji

Tekst: Paweł Pustelnik

Zdjęcia: Bartek Malinowski

Bajeczne kolory owoców na targu w Osh. Kilka pomników Lenina. Piękne górskie doliny i pustynne pagóry. Gościnni czabani i chciwi urzędnicy. Kałasznikowy i bazooki. Karawana iszaków. Dwanaście lepioszek. Buldering na głazach wokół bazy. Sławek związany liną i zanurzony po pas w rzece Ak Su. Muzyka Manu – Chao grająca pośrodku pustej doliny. Bartek wychodzący na polowanie z Tadżykiem Nadirem. Piramida Piku Sliesowa. Oputany w kaptury Adaś, pomykający w górę rysy Pierestroiki.

SABADIEE!

Campus Explorers w kraju tysiąca bomb i miliona elefantów

Jacek Kudłaty

Wyprawa amerykańskich wspinaczy sprzed siedmiu lat, pod wodzą Willa Haira i Dana Morrisa pozostawiła po sobie kilka dróg od 6a do 7c. Już wtedy mieszkańcy pobliskiej wioski piętrzyli przed ekipą trudności, a zielony pieniądz od sponsorów wyprawy, którym tubylcy zostali zepsuci, zniszczył relacje na tyle, że wszyscy kolejni wspinacze napotykali tu na podobne żądania. Naiwnie sądziliśmy, że czasu i wody w Mekongu upłynęło już tyle, że może nam się jakoś uda.

BERGSON PAMIR 2006 44

Pik Korżeniewskiej (7105 m) i Pik Kommunizmu (7495 m)
Relacja z wejść na dwa siedmiotysięczniki w Pamirze

Marcin Miotk

Czujemy się szczęśliwi jak po zdobyciu Everestu. Błyskawicznie przeprowadzona akcja górska, rozpoznanie drogi dla innych zespołów, założone dwa górne obozy z namiotami, z których będzie korzystać większość pozostałych członków wyprawy, dobra aklimatyzacja przed Kommunizmem. Można z czystym sumieniem schodzić na piwo do bazy.

Josune Bereziartu – wywiad cz. II 52

Tekst: Piotr Drożdż

Zdjęcia: Rikar Otegui

W moim odczuciu wycena, ilość prób są bardzo ważne, ale nie są wszystkim. Dla mnie istotne jest to, w jakim miejscu znajduje się droga, jakich ludzi spotykam, liczy się dla mnie historia linii... Całe to wspinaczkowe tło jest dla mnie bardzo ważne.

Ucieczka do Hiszpanii 59

Hiszpańskie rejony Terradets i Santa Linya

Tekst: Andreas Bindhammer

Zdjęcia: Klaus Fengler

Tłumaczenie: Piotr Górka

RECENZJE 74

KĄCIK TATRZAŃSKIEGO TURYSTY 75

Wielkie Solisko

Leszek Jaćkiewiczr

ROCK SERWIS 78

SZPEJ 82

 
adres email do składania reklamacji: reklamacje@czytaj.goryonline.com