logo

ECHA Z GÓR 8

GRUPA TRANGO: Dwie nowości na Great Trango · Z Moskwy na Shipton Spire · Sylwia znowu samtonie · DOLINA NANGMA: Shingu Charpa – w końcu na szczycie · Stare dobre małżeństwo · Brakk Zang dla Kanadyjek · DOLINA HUNZA · GRUPA LATOKA: Latok III dla płci pięknej · Latok III · Północna grań Latok I nadal bez zdobywców · Najtrudniejsza droga w Tatrach (?) i nie tylko · Dušan „Stoupa” Janák – krótko i na temat

Diamond bez asekuracji 224

Tekst: Steph Davis

Zdjęcia: Brian Kimball

Mimo że klinowałam ręce w wilgotnych rysach i stawałam na śliskich stopniach, czułam się szczęśliwa i zrelaksowana, całkowicie skupiona na pozytywnych wibracjach, dzięki czemu, gdy kończyłam drogę, mój umysł był w takim stanie, jakiego sobie życzyłam.

Prawie solówka na Steck – Salathé 30

Tekst: Dean Potter

Zanim obaj poczuliśmy się wystarczająco zmotywowani, aby położyć nasze życie na szalę tej drogi, minęły długie tygodnie. Pragnienie czegoś w takim stopniu, aby być gotowym dla tego umrzeć jest czymś nieuchwytnym. Jednak to właśnie czułem.

Steph Davis – wertykalna ścieżka 34

Piotr Drożdż

Mick Fowler: 10 wielkich wspinaczek 48

Trudno było opanować rosnące podniecenie. Obaj nie wierzyliśmy własnym oczom, że trzy długości liny mogły tak bardzo zmienić naszą sytuację. To, co z dołu wydawało się niewkaszalną końcówką, teraz jawiło się jako możliwe do ruszenia. Nawet pogoda zdawała się lekko poprawiać i coś na kształt nikłego promyczka słońca przebiło się przez chmury. Szczytowa turnia była tylko 50 metrów od nas.

Taulirraju 50
Uszba 52
Spantik 54
Cerro Kitshwar 56
Teweche 58
Changabang 59
Arwa Tower 60
Siguniang 62
Kajaqiao 64
Manamcho 66

Powrót 68

Mateusz Haładaj

Następuje absolutna cisza. Krew zaczyna dopływać do opuszków palców; zimne palce, były główną przyczyną zeszłorocznej porażki. Po kilku długich minutach ruszam. Bezbłędnie, bez wahania przechodzę kolejne trudne przechwyty. Dochodzę do ostatniego dobrego chwytu na drodze, to jedyne miejsce, gdzie można zamagnezjować palce. Czuję się znakomicie, idę do góry i osiągam najwyższy stopień skupienia.

Agama – sekcja wspinaczkowa juniorów 79

Małgorzata Kusztelak

Wspinaczka w Heidiland 82

Tekst i zdjęcia: Christian Pfanzelt

KĄCIK TATRZAŃSKIEGO TURYSTY

Żabi Koń 89

Leszek Jaćkiewicz

PORADY TECHNICZNE

Light and Fast cz. 4. Dziabki i raki 929

Maciek Ciesielski

RECENZJE

Między nami egoistami 96

Kamila Gruszka

Góry Sokole - przewodnik wspinaczkowy 96

Andrzej Mirek

Jura 2 97

Andrzej Mirek

Szpej 98

 
adres email do składania reklamacji: reklamacje@czytaj.goryonline.com