logo

TOP NEWS 8

Kinga na Dhaulagiri! * David i Eliza dalej eksplorują

ECHA Z GÓR 10

Patagonia AD 2008 - Masyw Fitz Roya * Colin Haley o Trawersie Torre i nie tylko - wywiad * Canadian Rockies - podsumowanie sezonu. Cz. I * Podsumowanie zimowego sezonu tatrzańskiego 2007/2008 subiektywnym okiem etatowego "podsumowacza"

RELACJE

Targi ZIMA - SPORT 2008. Podsumowanie 24

Kirgizja - historia prawie horyzontalna 26

Tekst i zdjęcia: Wojciech Grzesiok

Po dopakowaniu 5 osób do Bombera, ruszyliśmy w góry. Spokojna podróż nie mogła jednak trwać długo - przy podjeździe na przełęcz coś w silniku strzeliło i po raz kolejny nasz pojazd został unieruchomiony. Nasz VW na awarię wybierał zawsze fantastycznie miejsca - ostatnio był to step w Kazachstanie, a teraz wysokość 3400 m n.p.m, gdzieś w górach Tien-Shan. Trzeba było znaleźć pomoc i sprowadzić go na niziny.

Margalef 32

Tekst i zdjęcia: Sam Bié

Tłumaczenie: Xenia Kuciel

VERDON

Kawaleria do ataku, czyli Verdon dla każdego…

Tekst i zdjęcia: Sam Bié

Tłumaczenie: Xenia Kuciel

Kiedy jesteście już rozgrzani i wasze tyłki wyraźnie swobodniej czują się w tej przestrzeni, pora, żebyście zrobili wrażenie na turystach z belwederu! Oczywiście udało się już to wam podczas wspinania na drogach rozgrzewkowych. W końcu belweder jest po to, by podziwiać z niego widoki, a z tego punktu widzenia wy sami jesteście częścią tego majestatycznego i imponującego krajobrazu.

Verdon dla każdego, part 2

Tekst i zdjęcia: Jacek Sikora

ZIMOWE IMPRESJE CZ. 1 46

Te wszystkie nasze przygody (Artur Paszczak) * Rumanowy, ech Rumanowy, ta nazwa działa na mnie jak magnez (Adam Pieprzycki) * Szacunek (Paweł Zioło) * Zmienność (Magda Drózd) * Bez odpowiedzi (Jakub Radziejowski)

Na tej cholernej załupie trochę mnie przytrzymało, nie powiem. Z początku szło zupełnie nieźle; owszem - trochę krucho, tu jakiś niewygodny ruch na turniczce, tu jakieś "śmiałe okroczenie", ale potem walnąłem sobie dobrego haka i było całkiem w porządku. Dopiero ostatnie 15 m przyspawało mnie na dłużej. Z trudności groził lot z wahadłem, tak właśnie z piętnaście metrów. Jak powiedział kiedyś Stach - "taki nie śmiertelny, najwyżej na połamanie".

Łacińska Koronka. Pico Bolivar 62

Wojciech Lewandowski

KĄCIK TATRZAŃSKIEGO TURYSTY 67

Kamienista

Leszek Jaćkiewicz

Sokoły na własnej. Cz. II 68

Michał Kajca, Maciek Ciesielski

WSPINANIE TRADYCYJNE NA JURZE W JURAJSKI WAPIENIU 78

Cz. I. Mur Ogrodników

Tekst: Mariusz "Biedruń" Biedrzycki

Zdjęcia: Bartek Latasiewicz

RECENZJE 84

Dwugłos praktyczny: "How to Slackline. Moving Meditation" Slackline Brothers Ing (Marta Czajkowska, Jan Gałek) * Czy w kwestii przewodników tatrzańskich coś drgnęło? A. Marcisz. Mnich. Przewodnik wspinaczkowy (Jakub Radziejowski) * Adrian Berry, John Arran, Tradclimbing + (Artur Sobczyk)

PORADNIK MEDYCZNY 89

Poradnik Szamana Wysokogórskiego. Cz. III

Robert Szymczak

ROCK SERWIS 92

SZPEJ 96

adres email do składania reklamacji: reklamacje@czytaj.goryonline.com