logo
 Po udanym zeszłorocznym debiucie, postanowiliśmy wpisać specjalny, zimowy numer GÓR do stałego harmonogramu wydawniczego. I bardzo nas to cieszy!

Nie jest to niespodzianka, ani nic specjalnie odkrywczego – w numerze zimowym króluje śnieg i lód. Podobnie jak w ubiegłym roku, sporo miejsca poświęciliśmy skituringowi. Na naszych łamach dominują zwykle tatrzańskie propozycje. Tym razem postanowiliśmy więc to zmienić. Jest więc szczegółowy opis siedmiodniowego przejścia Karkonoszy, propozycje bieszczadzkich eskapad, wejścia na Turbacz, a także wędrówki po Beskidzie Niskim niedawno wyznaczoną – opisywaną być może po raz pierwszy w mediach ogólnopolskich – trasą kurierską „Jaga-Kora”. Z zagranicznych propozycji przygotowaliśmy natomiast Norwegię i austriacki Stubai.

Tatromaniaków zaskoczy zapewne materiał o legalnym freeridzie w Tatrach. Tak, tak... postanowiliśmy udowodnić, że w granicach TPN można przyjemnie pojeździć pozostając w zgodzie z obowiązującymi przepisami! Polecamy także materiały o jeździe poza trasami w St. Anton am Arlberg oraz relacje z freeride’owych wypraw do Patagonii i na Alaskę.

Nie koncentrujemy się jednak wyłącznie na narciarstwie. Z Kingą Baranowską rozmawiamy o wejściu na Gasherbrum II, a z Andrzejem Bargielem o zjeździe z Broad Peak. W zimowe klimaty gór najwyższych przenoszą nas Krzysztof Wielicki i Jerzy Surdel, a w podróż do Tybetu w poszukiwaniu idealnych lodospadów zabiera Albert Leichtfried.

Nie zrezygnowaliśmy też z działu biegowego. Skoro śniegi i mrozy tuż, tuż, radzimy w co się ubrać – polecamy przede wszystkim przegląd najciekawszych dostępnych na rynku kurtek – i jak biegać zimą. No i rzecz jasna gdzie!

Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa. Mamy nadzieję, że zimowy numer przypadnie wam do gustu z jeszcze jednego powodu – staraliśmy się, by był nie tylko przyjemny do czytania, ale i oglądania. Czy nam się to udało? Sprawdźcie koniecznie!

 

Łukasz Ziółkowski

zastępca redaktora naczelnego

adres email do składania reklamacji: reklamacje@czytaj.goryonline.com